herb LZS Ścinawa Polska
Widawa Grędzina   LZS Ścinawa Polska

2014-09-07, 14:00

Dzisiejszy dzień nie przyniósł nam kolejnych punktów w tabeli. Przegraliśmy ze Ścinawą 3:1.

Od początku spotkania drużyna ze Ścinawy przyjęła wysoki pressing i Widawa nie mogła złapać rytmu gry. Wynik goście otworzyli dość szybko w ok. 10 minuty. Dośrodkowanie z prawej flanki wyglądające dość niepozornie dociera do napastnika, który znalazł się przed obrońcą i dobija futbolówkę na 1:0.

W 20 minucie pierwsze ostrzeżenie od sędziego otrzymuje Waldemar Bartoszek za umyślne zagranie ręką (żółta kartka). Chwilę później wynik pokazywał 2:0 do Ścinawy. Podanie od Krzysztofa Kurasa w stronę bramkarza... Matusz wybija ją za płasko i trafia pod nogi przeciwnika. Odbita piłka bardzo wysokim lobem jakoś wpada do bramki. Pech chciał, że graliśmy pod słońce. Jednak błąd był ewidentny i po naszej stronie.

W 25 minucie Waldek już przypadkowo odbija ręką i otrzymuje drugą żółtą kartkę i w efekcie kończymy mecz w 10tkę. Chłopaki trochę podłamani jednak gramy dalej swoje. Doskonałą okazję na zdobycie bramki marnuje Kubiak, który otrzymuje dobrą wrzutkę z prawej strony od Pawła Janiaka. Piłka minimalnie minęła poprzeczkę.

W pierwszej odsłonie za wiele do powiedzenia nie mięliśmy. Mało akcji zakończonych strzałem. Niewątpliwie Ścinawa pokazała się z lepszej strony. Nie oszukujmy się byli lepsi.

W 40 minucie goście dorzucają z lewej strony do bramki. Piłka mija Paulińskiego i wpada do Brockiego. Jest dobrze ustawiony przed napastnikiem. Ten jednak lekko odpychając naszego obrońce (sędzia nie widział) pakuje gola na 3:0 jakimś sposobem piłkę do bramki.

Po przerwie nie mięliśmy nic do stracenia i gramy bardziej ofensywnie. Trzech obrońców z tyłu. Parę ostrych słów i walczymy dalej. Staraliśmy się jak mogliśmy, niestety gra nie szła. Ścinawa dobrze grała również w obronie. W 60 minucie rożny wybija Jakub Opioła. Piłka trafiona w obrońcę trafia znowu do niego i poprawia drugą wrzutkę. Do piłki dopada Piotrek Balawender i mocnym strzałem głową pakuje piłkę do siatki. Jest 3:1

Niestety to była jedyna odpowiedź na jaką było nas stać w dzisiejszym meczu. Chcieliśmy powalczyć w drugiej połowie bardzo, ale nie wychodziło. Nawet po meczu piłkarze gości potwierdzili naszą lepszą grę w drugiej odsłonie, mimo gry w osłabieniu. Trzeba przyznać, że mecz trwa 90 minut a nie 45, więc odróbmy tą lekcję dobrze.

Za tydzień pauzujemy.

1. Mateusz Pauliński
2. Piotr Balawender kapitan bramka
3. Krzysztof Kuras
4. Tomasz Brocki
5. Waldemar Bartoszek kapitan 2?,cz
6. Dawid Drzewosz  zmiana 65" Adam Wilak
7. Michał Ciemny  zmiana 30" Damian Krakowiak
8. Mateusz Wiśniewski  zmiana 88" Michał Mamczur
9. Paweł Janiak  zmiana 45" Jakub Opioła  (1 asysta)
10. Grzegorz Kuras
11. Marek Kubiak  zmiana 60" Mateusz Pocałujko

Krzysztof Kuras
Grzegorz Kuras
Tomasz Brocki
Waldemar Bartoszek
Marek Kubiak
Mateusz Pocałujko
Piotr Balawender
Paweł Janiak
Jakub Opioła
Mateusz Pauliński
Michał Ciemny
Damian Krakowiak
Mateusz Wiśniewski
Michał Mamczur
Dawid Drzewosz
Adam Wilak

autor: ~ciekawy 2014-09-08 14:25:28

avatar Jak to za tydzień pauzujecie?

autor: ~Widawa_Gredzina 2014-09-08 18:23:31

avatar Syrena Jaczkowice wystąpiła o przesunięcie daty naszego spotkania na inny termin. Powód to organizacja imprezy na boisku.

autor: ~ciekawy 2014-09-09 08:55:21

avatar Grajcie w Grędzinie bo innego sensownego terminu nie znajdziecie. W tym roku zima nie musi być taka łagodna i granie pod koniec Listopada może się nie udać. Taka tylko rada:)