herb Widawa Grędzina
Jankowianka Wierzbno   Widawa Grędzina

2015-03-22, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

Ekipa z Wierzbna na rundę wiosenną wzmocniła swój skład i musieliśmy się trochę napracować, aby wywieźć cenne 3 pkt. Pierwsza połowa obfitowała w walkę, w wiele sytuacji stykowych na pograniczu faulu. Doskonałą okazję po rzucie wolnym mieli gospodarze. Od straty bramki ratuje nas poprzeczka po strzale egzekwowanym z ok. 18 metra.

Widawa miała swoje okazje jednak nie były one na tyle groźne aby zaszkodzić gospodarzom. Trzeba jednak zaznaczyć, że posiadaliśmy więcej akcji i strzałów z gry niż przeciwnicy.

Druga odsłona przyniosła OGROM emocji. Obie drużyny się otworzyły i rzuciły do ataku. Pierwsze minuty, to w dalszym ciągu gra "w szachy" przypominająca początek spotkania. Jednak w 50 minucie Widawa ma rzut rożny. Michał Letki centruje na pole karne a Piotr Balawender mocnym strzałem pakuje piłkę pod poprzeczkę. Od tej pory jest 1:0. Upłynęło może 10 minut i długim lobem z prawego skrzydła gospodarze pakują nam bramkę i niestety mamy remis. Mateusz Pauliński dostaje futbolówkę za kołnierz.

Widawa zaczęła grac ofensywnie i przynosi to efekt w postaci gola. Mocny strzał przy ziemi oddaje Mateusz Wiśniewski i bramkarz nie ma za wiele do powiedzenia. 2:1 dla Widawy! Pechowe 10 minut i znów tracimy bramkę. Dość spore zamieszanie koło 16-tki i rywal uderza w światło bramki. Niestety znów remis.

Kolejny czas to wymiana ciosów obu drużyn. Gra mogła podobać się kibicom. Było sporo akcji i pachniało golem.

Końcówka meczu i Michał Letki z wysokości 16 metra pakuje na 3:2. Od tego momentu idziemy za ciosem i wrzutkę Mateusza Wiśniewskiego z lewego skrzydła odbija niefortunnie obrońca Jankowianki. Gol samobójczy na 4:2 ustala wynik spotkania.